Gemmoterapie - poradenství

Gemmoterapie je nový léčebný směr, který využívá možnosti významného působení výtažků z pupenů rostlin - gemmoterapeutik, na lidské tělo.

Dary přírody jsou od nepaměti využívány k prevenci a léčbě různých neduhů. V pupenech rostlin je koncentrováno to nejcennější, prospěšné a nutné pro lidské zdraví - hormony, vitamíny, enzymy a stopové prvky, cenné látky, které se pak v jiné části rostliny nevyskytují.

Naše západní medicína řadí bylinářství, přírodní léčbu k alternativní medicíně. Když se ale podíváme z jiného úhlu, základem je příroda a i západní medicína z ní původně vzešla - tak potom co je alternativa, odnož, náhrada... Proč používat chemické náhražky, když nám příroda nabízí originál. Jsme součástí přírody - není tedy pro naše tělo přirozenější to přírodní, čisté? Tím nechci říct, že zavrhuji veškeré léky.

Alternativní medicína se vyvíjí a využívá nové možnosti. Novodobým objevem - beta-glukan, se posunula kupředu. Kombinací beta-glukanu s výtažky z pupenů, vznikla skupina tinktur s mimořádnou účinností - gemmoglukany. Beta-glukan patří k látkám výrazně posilujícím obranyschopnost, tzv. imunomodulátor. Aktivují obranné buňky (makrofágy), které likvidují škodlivé organismy a hlavně buňky s nekontrolovatelným dělením (růst nádorů).

Spojením pupenových výtažků a medu vznikl další nový produkt, který mimořádně stimuluje trávení a zažívání, posiluje nervovou soustavu, srdce, cévní systém, imunitu, podporuje krvetvorbu, činnost ledvin a plic.

Vhodným spojením výtažků z různých druhů bylin a pupenů vznikly speciální výluhy, které čistí naše tělo od bakterií, virů, plísní a parazitů. Kombinací několika bylinných a pupenových výtažků můžeme působit v různých oblastech. Bylinné kůry působí komplexně např. při potížích s trávením, při depresích, v oblasti kardiovaskulárního a lymfatického systému, při vypořádání se s parazity, při hypertenzi, astmatu, cukrovce, detoxikaci.

Bylinné tinktury jsou lihové extrakty z bylin či pupenů, bez použití chemických přísad a konzervantů. Pro výrobu se používají čerstvé suroviny. Nemusíme se obávat nežádoucích účinků.

K řešení aktuálních problémů můžeme využít široké spektrum přípravků k zevnímu použití - masti, oleje, výluhy a koupele. Využívejme štědrých darů přírody k vlastnímu užitku.

Masáže Marien© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode