Manuální lymfodrenáž

Lymfodrenáž (lymfatická masáž), je jemná masáž zabývající se kůží a podkožím, cílem které je posílit proudění lymfy. Lymfatický systém je nedílnou a nejdůležitější součástí imunitního a informačního systému člověka. Uchovává a odvádí z těla škodliviny, které vznikají při činnosti jednotlivých orgánů a vnikají do těla potravou a vzduchem. Stav lymfatického systému má rozhodující podíl na stavu našeho zdraví. Hlavní úlohou lymfatického systému je navracení nadbytečné tekutiny s obsahem odpadových látek, odumřelých buněk, toxinů, tuků, solí a bakterií do krevního řečiště. Následně se ledvinami - močí tyto škodliviny z těla vyloučí. Denně protečou lymfatickým systémem asi 4 litry tekutiny.

Lymfatický systém je hodně podobný systému cévnímu, nemá však pumpu - srdce. Proto při zpomalení lymfatického oběhu dochází k ukládání odpadových látek v tkáních. Dochází k tvorbě otoků, tukové buňky se zvětšují a dochází ke vzniku celulity - postrachu dívek a žen. Manuální lymfodrenáž odblokuje mízní (lymfatické) uzliny a rozproudí oběh.

Vzhledem k sedavému způsobu života, je pro většinu naši populace lymfodrenáž téměř nezbytností.

Lymfodrenáž je vhodná při únavě, při detoxikaci organismu, otocích dolních končetin (zejména kotníků) a obličeje, k posílení imunity ( např. i opakující se nachlazení), při žilní nedostatečnosti, jako prevence vzniku varixů a bércových vředů. Pravidelná lymfodrenáž odstraňuje pocit těžkých a unavených nohou, ulevuje od bolestí při revmatismu, migréně, po operacích. Upravuje metabolismus, hormonální nerovnováhu, činnost srdce, ledvin a střev. Pomáhá při kožních problémech, celulitě. Je vhodná v těhotenství ( od 20. týdne) proti otokům dolních končetin.

Lymfatická masáž je velmi pomalá a jemná, téměř jako hlazení. Obnova a rozhýbání lymfy musí být pomalé, jinak může dojít k nevolnosti či nepříjemným až krutým bolestem hlavy. Všechno chce svůj čas, kvalitní lymfodrenáž 1 - 2 hodiny.

Je třeba pamatovat na zvýšený příjem tekutin, aby se škodliviny z těla vyplavily. Další, neméně důležitá věc - jedna lymfodrenáž je takřka kničemu. Aby lymfa proudila a odváděla nežádoucí látky z organismu a tělo správně fungovalo, je nutná pravidelnost. Prvních 14 dnů  2 -3 masáže týdně, pokračovat 1x týdně do celkem 10 masáží. Pak stačí k udržování funkčnosti lymfatického systému jedna lymfodrenáž za 3 - 4 týdny.

Značné procento naší populace sužují různé nemoci, akutní či chronické. Některé jsou trvalou, jiné dočasnou kontraindikací lymfodrenáže. Je-li to i váš problém, o   v h o d n o s t i   t é t o   m a s á ž e   s e   p o r a ď t e   s e   s v ý m   o š e t ř u j í c í m   l é k a ř e m.

KONTRAINDIKACE:

- rakovina

- hyperfunkce štítné žlázy

- závažné onemocnění srdce

- vysoký krevní tlak - nekontrolovaný

- akutní cévní onemocnění

- akutní virové či bakteriální onemocnění (nachlazení, chřipka, zánět moč.měchýře)

- zvýšená teplota

- zelený zákal

- závažné ledvinové onemocnění

- závažné jaterní onemocnění

- bronchiální astma

- cukrovka

- akutní kožní onemocnění a poranění

- rizikové těhotenství

Pokud se těšíte dobrému zdraví - UPEVŇUJTE HO!

 

Masáže Marien© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode